Yapışkanlı Folyo Nedir?

Yapışkanlı folyo, genellikle 80-90 micron kalınlığında arkası yapışkanlı ısı gördüğünde esneyebilen yapıya sahip kaplanacağı objenin şeklini alabilen plastik ince pvc malzemedir. Yapışkanlı folyolar kağıt değildir. Su, nem, buhar ve detarjandan etkilenmez kapladığınız alanlarda günlük temizliğinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz, bunun yanı sıra banyo ve mutfak gibi ıslak alanlarda da kullanılabilir. 


Yapışkanlı Folyo Kullanım Alanları

Yapışkanlı Folyolar, düz ve pürüzsüz tabir ettiğimiz tüm alanlarda kullanılabilir bunlara en çok kullanılan bir kaç yüzey olarak ahşap, metal, plastik, fayans, mermer, cam, saten duvar. Genellikle ahşap mobilya yüzeyi değiştirme ve mutfak ve banyo fayansları değişimlerinde kullanılır. Yapışkanlı folyolar ile evinizde ofisinizde değiştirmek istediğiniz tüm alanlarda farklılık yaratmak için kullanabilirsiniz. Genel olarak  masa kaplama, duvar kaplama, mutfak dolabı kaplama, fayans kaplama, tezgah kaplama, banyo fayans kaplama, yer kaplama, beyaz eşya kaplama, kapı kaplama, dolap kaplama v.s. işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Yapışkanlı Folyo Özellikleri

Yapışkanlı folyolar kağıt değildir.

80-90 micron kalınlığında yumuşak plastik pvc malzemedir.

Su, nem, buhardan etkilenmez. Kaplandığı alandan kalkma yapmaz.

%100 kapatıcıdır. Arkası gri renklidir, kaplandığı koyu zeminin rengini belli etmez.

Deterjandan etkilenmez, günlük temizlğinizi yapabilirsiniz.

Esneyen bir yapıya sahiptir, ısı ile oval alanlarda ve masa köşelerinde şekil alır.

 

Yapışkanlı Folyo Çeşitleri

Yapışkanlı folyo çeşitleri desenli ve düz renk folyo olarak ikiye ayrılır, düz renk olarak sabit 40-50 renk mat ve parlak olarak mevcuttur. Desenli olarak dijital baskı makinelerinde basıldığı için desen ağacı aslında biraz geniştir, dilediğimiz bir desenide yapışkanlı folyo üzerinde görmemiz mümkündür.


Yapışkanlı Folyo Örnekleri

Çerez Kullanımı